Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Tradycyjne bombki na choinkę

Bombki choinkowe logo firmy

Bombki choinkowe to główna ozdoba choinkowa pojawiająca się we wszystkich domach bez wyjątku. Są kolorowe i błyszczące a ponadto elegancko przyozdabiane ręcznymi malunkami o tematyce świątecznej i brokatem, który wspaniale błyszczy w świetle lampek.

Tradycyjne bombki mają kształt kuli, ale pojawiają się także szklane sopelki, figurki mikołajów, aniołków, zwierząt oraz choinek czy grzybków. Im bardziej wymyślne formy tym drzewko świąteczne okazalsze. Zwłaszcza dzieci uwielbiają zawieszać różnorodne przedmioty na choinkowych gałązkach. Natomiast jednolita, jednobarwna dekoracja, do której używamy bombek, światełek i łańcuchów w jednym kolorze np. srebrnym czy niebieskim to wyraz dobrego smaku i minimalistycznej, ale wyrafinowanej elegancji. Wygląd choinki zależy od osobistych upodobań.

Wracając do bombek choinkowych są one swoistym symbolem, bez którego nie można sobie wyobrazić Świąt Bożego Narodzenia. Swego czasu ogromną furorę robiły tak zwane szpice zakładane na czubek choinki wykonane z tej samej masy co bombki. Do dzisiaj można je kupić i chyba najbardziej popularne są te w kształcie gwiazdy, gdyż powinna się ona obowiązkowo znaleźć pośród ozdób choinkowych jako ważny symbol nawiązujący do Gwiazdy Betlejemskiej. Oprócz tego w ofercie sprzedażowej występują typowe szpice wykonane dmuchanego szkła, przyozdobione brokatem w kolorze czerwonym lub złotym. Zakłada się je na końcu jako zwieńczenie na koniec dekoracji drzewka świątecznego.

Najbardziej typowym zestawem są bombki sprzedawane w czterech lub sześciu sztukach w jednakowych kolorach i z jednakowymi motywami. Natomiast w ramach ozdoby na biurko czy ladę w salonie kosmetycznym bądź fryzjerskim zakupić można elegancką dużą bombkę, ręcznie malowaną na stojaku. Takie rękodzieło również może się okazać dobrym pomysłem na oryginalny prezent.

Ponadto wiele firm w okresie około świątecznym wręcza swoim klientom bombki z logo własnej firmy, ponieważ jest to świetna reklama i miły upominek,  nadający się na dekorację domowej choinki, oraz świetnie pasujący na ozdobę drzewka firmowego. Obecnie bombki są różnorodnie upiększane przy pomocy różnokolorowego brokatu, specjalnych farb a większość z nich to arcydzieła rękodzielnicze przedstawiające motywy wykonane z największą starannością.