Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stroik na stół bożonarodzeniowy

Łatwe stroiki na Boże Narodzenie

Stroik świąteczny to także bardzo wymowna i piękna dekoracja na Święta Bożego Narodzenia. Znajduje on swoje miejsce na stole wigilijnym oraz jako dekoracja do biura, szkoły czy innego miejsca pracy. Można go wykonać ręcznie z gałązek świerkowych, jodłowych bądź sosnowych przyniesionych z lasu lub kupionych na straganie. W okresie przedświątecznym nie brakuje ich na targowiskach.

Natomiast jeśli nie mamy czasu stroik gotowy będzie najlepszym wyjściem. Kwiaciarnie i inne sklepy oferują przepiękne stroiki wraz z ozdobami świetnie dobranymi pod względem kompozycyjnym. Obecnie wytwarzane stroiki mają różnorodne kształty począwszy od tradycyjnego skończywszy na stroikach w kształcie wianka, choinki czy też kuli. Do ich przystrojenia używa się owoców: jarzębiny, głogu, orzechów, suszonych plastrów pomarańczy, szyszek pomalowanych na złoty lub srebrny kolor oraz barwnych wstążek, błyszczących łańcuszków i kokardek. Wszystkie te drobiazgi dają olśniewający efekt końcowy i przyciągają uwagę. Obowiązkowym elementem stroika jest świeca lub kilka świec a także bombki.

Umiejętnie skomponowany i wykonany stroik to arcydzieło. Tworzy w mieszkaniu wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę zwłaszcza gdy jest wykonany z gałązek naturalnych wnoszących do naszych domów wspaniały aromat lasu. Samodzielne wykonanie takiej ozdoby wbrew pozorom nie jest trudne. Wystarczy odrobina polotu i fantazji aby wyczarować zgrabny i miły dla oka stroik. Często dzieci wykonują je w szkołach w ramach prac ręcznych.

Jego forma zależna jest od tego czy ma to być dekoracja na stół czy do przystrojenia drzwi wejściowych. Pod tym kątem wybieramy materiał. Ze względu na szkodliwe czynniki atmosferyczne dekoracje zewnętrzne mogą być wykonane z elementów sztucznych. Świetnie do tego będzie się nadawał ciemnozielony łańcuch przypominający swym wyglądem gałązki choinkowe i wytwarzany z takich tworzyw jak sztuczne drzewka. Można z niego wykonać wieniec a następnie przyozdobić kokardami, dzwoneczkami lub innymi efektownymi dodatkami.

Prawdziwe gałązki i szyszki przyniesione z lasu dla lepszego efektu można spryskać srebrnym sprayem lub pomalować złotą farbą. Do twórczej pracy warto zmobilizować całą rodzinę zwłaszcza, że jest to świetna zabawa i satysfakcja z własnoręcznie wykonanego stroika, który będzie wspaniałą ozdobą stołu przez całe święta.