Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ozdobne składanie serwetek

Jak składać serwetki na stół?

Podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia będziemy licznie gromadzić się przy stole. Najpierw podczas kolacji wigilijnej a następnie podczas rodzinnych spotkań przez kolejne dwa dni. Dlatego należy zadbać o eleganckie dekoracje jakie przyozdobią świąteczny stół. Po pierwsze wybieramy odpowiedni obrus a do niego także serwetki. Obecnie udając się do sklepu znajdziemy mnóstwo kolorowych serwet, różnego kształtu i wielkości oraz z motywami typowo bożonarodzeniowymi.

Przepięknie prezentują się na każdym stole, dodając mu uroku i wprowadzają gości przy nim ucztujących w atmosferę świąt. Dla osób lubiących zawsze elegancką klasykę polecamy serwetki papierowe ozdabiane w sposób uniwersalny tak, aby nadawały się do stołu na każdą okazję przez cały rok. Jeśli natomiast koniecznie ma to być wzornictwo typowo okazyjne w tym wypadku świąteczne warto zwrócić uwagę na przepiękne serwetki przedstawiające kolorowe motywy w tej tematyce.

Mogą to być kolorowe bombki, mikołaje, bałwanki, stroiki, świeczki, gwiazdki, gwiazdy betlejemskie, choinki lub pojedyncze gałązki choinkowe. Możliwości jest naprawdę mnóstwo i z pewnością szeroki asortyment tego rodzaju dodatków jaki oferują sklepy zaskoczy kupujących oraz gości, którzy zasiądą do stołu. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań jedni wolą poważne wzory, niezbyt rzucające się w oczy, o stonowanej kolorystyce. W tym wypadku dobrym pomysłem będą serwetki ozdabiane tylko na bokach gałązkami w jednym kolorze lub też elegancko prezentującymi się paseczkami. Minimalizm w tym wypadku jak najbardziej wskazanych.

Natomiast osobom lubiącym kolorowy, jaskrawy stół, przy którym zasiadają również dzieci, warto przyjrzeć się serwetkom przedstawiającym kolorowe motywy. Z pewnością ożywiają dekorację stołu, spotęgują nastrój bożonarodzeniowy oraz ochronią obrus przed przypadkowym zaplamieniem. Na świąteczne stoły nadają się nie tylko papierowe serwety ale również materiałowe. Po pierwsze są wielokrotnego użytku a po drugie obecnie wykonuje się je z materiałów plamoodpornych tak więc będzie można je wyprać i znowu położyć na stole świeże i pachnące.

Szczytem elegancji i dobrego gustu są serwety ręcznie wykonane na szydełku, dodają uroku i są wyjątkową dekoracją w wielu polskich domach, także pod stroik.